Нерухомість у Львові без посередників

На думку експертів, у тому числі іноземних, готельний бізнес в Україні є перспективним. Цей висновок дорогого коштує. Особливо, якщо врахувати, що при сервісі і порядках в готелях, отриманих від Союзу, і мови не могло бути про повноцінний бізнесі. І хоча з тих пір багато чого змінилося, така спадщина наклало відбиток на подальший розвиток готельної справи. Хоча багато міжнародних компаній, починаючи з 2000 року, стали вкладати кошти в реконструкцію старого фонду, будівництво нових мережевих готелів, до подолання дефіциту готельних місць справа не дійшла. І якщо дефіцит на місця в «зіркових» готелях великих міст частково подолана, то попит на номери в дешевих готелях багато вище, ніж пропозиція. Були очікування, що підготовка до Євро-2012 дасть сильний поштовх до розвитку готельного бізнесу і хоча б у приймаючих містах-мільйонниках побудують готелі на всі смаки і гаманці. Але вже стає ясно, що цей прогноз навряд чи справдиться.

Радянський фонд на кінець

В Україні налічується близько 1,3 тис. готельних об’єктів, переважна більшість яких – реконструйовані ще в 70-80-х роках будівлі. Навіть в Києві, найбільш насиченому серед українських міст готелями, на 1000 проживають припадає лише 3,1 готельних місця. У європейських столицях цей показник на порядок вище.

Матеріальну основу для роботи готельєрів в Україну до недавніх пір становив в основному готельний фонд радянських часів. Під час приватизації цього сектора нерухомості йшла неабияка боротьба, судові суперечки тривають навіть зараз. Новоявленим власникам в цих умовах було не до підготовки кадрів, вивчення досвіду та налагодження бізнесу. Ситуація на цьому, тривалий час стагнуючому ринку стала налагоджуватися після 2000 року, коли готельним бізнесом в Україні зацікавилися міжнародні компанії.

У Львові та інших великих містах з’явилися перші мережеві готелі відомих у світі брендів, а також Нерухомість у Львові без посередників. Одночасно з участю іноземного капіталу відбувалася реконструкція старих радянських готелів. І, головне, разом з девелоперами в Україну прийшли керуючі компанії, які мають великий досвід ведення готельного бізнесу. Коли почалася підготовка до Євро-2012, великі надії покладалися на іноземних інвесторів. З їх участю намічено було побудувати 134 нові готелі, переоснастити 139 наявних, реконструювати 57. Але криза 2008 року внесла свої корективи. Більшість із запланованого лягло на плечі держбюджету і вітчизняних інвесторів. Коштів на виконання задуманого, природно, не вистачило. Треба було вибирати, що і як будувати. На думку голови Асоціації готельних об’єднань України М. Євдокименко, «головним завданням готельного ринку було і залишається” вирівнювання “, будівництво готелів більш низьких категорій з гідним рівнем перебування і за гідною ціною”. Тієї ж думки директор департаменту компанії «Делойт енд Туш ЮСК» М.Мельник, який вважає, що «особливо необхідні готелі нижчого цінового рівня, їх брак відчувається найбільш гостро». Але саме на цьому сегменті «зекономили», що ускладнило ситуацію. Хостелів, кемпінгів і т.д. в Україні недостатньо. Незабаром дефіцит може ще більше загостритися. Оскільки через п’ять-шість років, вважають експерти, готелі радянських часів, навіть реконструйовані, застаріють, і їх доведеться замінювати новими.

Як заявив недавно глава МОК Євро-2012 М.Лубківський, в Україні працюють над зменшенням дефіциту місць для вболівальників. Ну а поки що, мабуть, і зарубіжні гості теж зіткнуться з бідами українців, які не мають можливості користуватися послугами дешевих готелів з причини їх відсутності.

Дешевих готелів раз-два – і край

В Україні склалася парадоксальна ситуація. Готелів, таких, щоб середньостатистичний українець дозволив собі зняти номер на кілька діб, не підставивши себе і сім’ю під фінансовий удар, просто немає. Влада навіть у гарячий час підготовки до Євро-2012, сприяючи будівництву «зоряних» готелів, не стимулюють створення бюджетних готелів економ-класу. Тим же шляхом йдуть і банки, охоче фінансуючи великі компанії і позбавляючи підтримки середніх і дрібних підприємців, які бажають зайнятися готельним бізнесом. Тому сектор ринку готелів середнього та низького цінового сегмента залишається ненасиченим. Таке положення не можна визнати нормальним. На Заході, де добробут людей вище, одночасно з розкішними готелями створюють дешеві, але зручні готельні хостели, кемпінги та ін. Після того як футбольне начальство Європи зажадало від Україною будівництва та оснащення різних готелів, у тому числі і дешевих, якими могли б скористатися рядові футбольні вболівальники, з’явилася надія на вирішення питання. Але очікування, судячи з усього, не виправдаються. Саме введення в дію дешевих готелів до Євро-2012 виявилося вузьким місцем навіть у приймаючих містах. Кожен з них вирішує проблему по-своєму.

Донецьк, якому не світить блискуче туристичне майбутнє (а отже, масове будівництво готелів тут може привести до завтрашніх банкрутств), потреба в спальних місцях вирішує нетрадиційно. Тут осмілилися використовувати готелі, які є … в навколишніх містах. Мабуть, транспортні витрати на перевезення вболівальників туди і назад будуть меншими, ніж втрати через те, що побудовані готелі після Євро-2012 виявляться незатребуваними.

У Києві, де дешевих готелів теж раз-два і все, пішли кількома шляхами. По-перше, вирішили пристосувати під дешеві готелі близько 150 студентських гуртожитків, зсунувши терміни здачі іспитів. Другий шлях – створення наметових містечок, кемпінгів. Проблема в тому, що за дуже скромне житло – «нескромне» оплата. У звичайному київському хостелі (6-15 місць) спальне місце в добу обходиться 50-100 євро. А в одному з гуртожитків бронюють кімнати по 153 євро. У наметовому містечку на околиці міста місце в двомісному наметі коштує 55 євро за добу. Недавні дослідження показали, що середня вартість готельного номера в Києві дорожче, ніж у Варшаві на 8-10 євро. Високі ціни доповнюються надмірно жорсткою системою бронювання місць: при відмові навіть частина передоплати не повертається.

У Харкові ситуація аналогічна: готелі та кемпінги, в тому числі недавно побудовані, розраховані далеко не на всі гаманці.

Трохи краща ситуація у Львові. Справа не тільки в тому, що тут, як і в інших приймаючих містах, за кілька останніх років побудували сучасні готелі. Тут про розвиток інфраструктури думають не тільки і не скільки в зв’язку з майбутнім Євро-2012, а й з урахуванням майбутнього. За останні роки у Львові з’явилися сотні недорогих міні-готелів, кемпінгів і т.д. До слова, ці зусилля помітили і в Європі. Одне з європейських ділових видань після опитування експертів відвів Львову десятий рядок серед міст Європи, добре використовують інвестиції в готельний бізнес.

Біда в тому, що (крім хіба що Львова) створювані на час Євро спальні місця мають тимчасовий характер і зникнуть відразу ж після закінчення футбольного свята.

Паралельний ринок послуг

В Україну, як стверджують експерти, розвитку повноцінного готельного бізнесу заважають великі диспропорції, істотний розрив між якістю послуг і ціною за них.

Київ як і раніше входить до числа міст з найвищою вартістю проживання в готелях. Це не дуже почесне місце (якщо врахувати низькі доходи українців) наша столиця займає з завидною постійністю, і в ході підготовки до Євро-2012 навіть збільшує свої апетити. Тепер Київ займає п’ятий рядок серед європейських міст з найвищою вартістю проживання в готелях.

Але це дослідження визначило тільки вершину дорожнечі готельних послуг у столиці та в Україні загалом. Насправді ситуація ще гірше. Справа в тому, що аналізувалися ціни тільки в «зіркових» готелях, які в ході розвитку міжнародних зв’язків та інвестування в Україну все-таки будуються, розвиваються, стверджуючи міжнародні бренди. Але такий розвиток при повному застої сектора дешевих готельних послуг є неповним, і навіть збитковим. Якби українські мандрівники чекали, поки уряд створить відповідні умови для появи готелів
з прийнятною ціною проживання, то роз’їжджати по Україні, та ще з ночівлями в інших містах, могли б деякі.

Можна без особливого ризику на помилку підрахувати розмір зарплати, який треба мати приїхав до Києва, щоб прожити в ньому кілька діб. І виявиться, що це не під силу людям із середньою зарплатою. Однак люди приїжджають, ночують в містах-мільйонниках і навіть у столиці. І, природно, платять за надані послуги. Але не готелям, – там середня наповнюваність рідко перевищує 60%.

Чим дорожче місця в готелях, тим активніше працює паралельний ринок послуг. Спостерігачі давно помітили, що в останні роки активно розвивається практика подобової здачі квартир, інших житлових приміщень. Достатньо взяти будь-яку рекламну газету, щоб підібрати спальне місце в будь-якій частині міста – від Хрещатика, Бессарабки, Липок і до околиць. Умови, ціна проживання – на всі смаки і гаманці. Можна – по 10 чоловік у кімнаті, можна – кімнату на двох або окремі апартаменти, все має свою, досить точно визначену ціну. І вона, як стверджують знавці, на відміну від правил, встановлених в готелях, гнучко реагує на ситуацію. Можна зняти номер за 200-300 грн. майже в центрі столиці або по 100-150 грн. на околиці. Можна поселитися в «апартаментах» … з багатоярусними спальними місцями за 40-50 грн. за ніч.

В околицях столиці, в приміських селах селяться цілі будівельні бригади. І важко уявити ситуацію, якщо б цей напівлегальний ринок не працював настільки справно.

Crystal Web Studio – Каталог сайтів

квартири у львові

квартири львів

купити квартиру у львові

нерухомість у львові

продаж квартир львів

купити квартиру львів

квартири у львові купити

львів квартири

доступне житло

львів житло

житло для військовослужбовців

житло у львові

житло львів

доступне житло львів

івано-франкове, янів

новобудова львів

новобудова у львові

львів новобудова

куплю квартиру у львові
продам квартиру у львові
оренда квартир Львов
квартири в Львові
куплю квартиру львів
квартири в киеве
продам квартиру львів
куплю квартиру в тернополі
продам квартиру в луцьку
оренда квартиры
продам квартиру луцьк
продам квартиру в тернополі
квартири посуточно львів
квартирі киев
продажа квартир в рівному

Останні новини купити квартиру у Львові